Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry