• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Indie Game: The Movie

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Ip Man

    ★★★★½

  • Speed Racer

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Snatch

    ★★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★½

  • Police Story

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Spy Who Loved Me

    ★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★½