RSS feed for Augusto

Augusto has logged 10 entries for films released in the 1920s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★½
Edit this entry  
19
Michael

Michael

1924
×
★★½
Edit this entry  
12
Sangue Mineiro

Sangue Mineiro

1929
×
★★½
Edit this entry  
12
National Treasure

National Treasure

1927
×
★★
Edit this entry  
10
Aitaré from the Beach

Aitaré from the Beach

1925
×
★★½
Edit this entry  
03
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Edit this entry  
28
Strike

Strike

1925
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★★½
Edit this entry  
04
Wings

Wings

1927
×
★★★
Edit this entry