RSS feed for Augusto

Augusto has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
27
The Asphalt Kiss

The Asphalt Kiss

1981
×
★★
Edit this entry  
25
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Edit this entry  
10
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★
Edit this entry  
09
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Golden Mouth

Golden Mouth

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
Rio, Zona Norte

Rio, Zona Norte

1957
×
★★★½
Edit this entry  
06
Starman

Starman

1984
×
★★½
Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
04
Rio 100 Degrees F.

Rio 100 Degrees F.

1955
×
★★★½
Edit this entry  
04
Barravento

Barravento

1962
×
★★★
Edit this entry