RSS feed for Augusto

Augusto has logged 16 entries for films released in 1991.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★½
Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Indian Runner

The Indian Runner

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★
Edit this entry