• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Songbird

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ava

  • Long Gone Summer

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★