Sort by

Ceez has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry