Sort by

Ceez has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★
Edit this entry  
30
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Timecop

Timecop

1994
×
★½
Edit this entry  
11
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Swimfan

Swimfan

2002
×
★½
Edit this entry  
25
The Watch

The Watch

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Proof of Life

Proof of Life

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry