Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One-Tenth of a Millimeter Apart

One-Tenth of a Millimeter Apart

2021
×
Edit this entry  
08
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry