Sort by

cesourius has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumbo

Dumbo

1941
×
Edit this entry  
09
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry