• 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Climax

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • In the Fade

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The BFG

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Everest

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • Frankenweenie

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Dark Shadows

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Five Minarets in New York

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • The Edge of Heaven

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★★

  • Destiny

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Head-On

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Confession

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Truman Show

  • Eternity and a Day

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Innocence

    ★★★★★

  • Gummo

  • Mars Attacks!

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Block C

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • The Piano

    ★★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★