• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Act

    ★½

  • Happening

    ★★★★½

  • Il Buco

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Night

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Commitment Hasan

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rulon Gardner Won't Die

    ★★★½

  • Natural Light

    ★★★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★