Sort by

Chris Evangelista has logged 23 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
The Natural

The Natural

1984
×
Edit this entry  
07
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry