Sort by

Chris Evangelista has logged 446 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
White House Farm

White House Farm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Baby God

Baby God

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sator

Sator

2019
×
Edit this entry  
16
The Vigil

The Vigil

2019
×
Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
07
News of the World

News of the World

2020
×
Edit this entry  
07
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry