Sort by

Chris Evangelista has logged 38 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Billy the Kid Versus Dracula

Billy the Kid Versus Dracula

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deafula

Deafula

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wicksboro Incident

The Wicksboro Incident

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
The Meaning of Hitler

The Meaning of Hitler

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Demonic

Demonic

2021
×
Edit this entry  
12
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
08
Son

Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
01
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry