Sort by

Chris Evangelista has logged 56 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Earwig

Earwig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
Edit this entry  
12
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry