• Men

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★

  • NASA & SpaceX: Journey to the Future

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • The Last Dance

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Plot Against America

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

  • The Way Back

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★