Sort by

cfatas has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Succession

Succession

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry