Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Den Brother

Den Brother

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Dadnapped

Dadnapped

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hatching Pete

Hatching Pete

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Boss's Daughter

My Boss's Daughter

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vault

The Vault

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
★★½
Edit this entry