RSS feed for Casey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry