• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Diana: The Musical

    ½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Weight of Gold

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Long Gone Summer

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★½

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel