Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry