• Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • All My Life

    ★★½