RSS feed for Gareth

Gareth has watched 309 adventure films.

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The BFG

    ★★★½

  • The Do-Over

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The 5th Wave

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Noah

    ★★★½

  • Pompeii

    ★★★