RSS feed for Gareth

Gareth has watched 39 music films.

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Topp Twins: Untouchable Girls

    ★★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★½

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★

  • August Rush

    ★★★½

  • The Visitor

    ★★★★

  • I'm Not There

    ★★★½

  • La Vie en Rose

    ★★★★★

  • Once

    ★★★★

  • A Prairie Home Companion

    ★★½

  • Walk the Line

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • 24 Hour Party People

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Billy Elliot

    ★★★★

  • High Fidelity

    ★★★½

  • Hilary and Jackie

    ★★★½

  • 54

    ★★★½

  • Backbeat

    ★★★★

  • Sister Act 2: Back in the Habit

    ★★½

  • Thirty Two Short Films About Glenn Gould

  • Sister Act

    ★★★

  • Wayne's World

    ★★★½

  • The Commitments

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★

  • La Bamba

    ★★★★

  • The Brave Little Toaster

    ★★★★

  • This Is Spinal Tap

    ★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★

  • Jesus Christ Superstar

    ★★★★½

  • The Sound of Music

    ★★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★½