• Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • IO

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Kursk

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Godless

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★