Sort by

Chris has logged 554 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rift

Rift

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Frank

Bad Frank

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold Moon

Cold Moon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Serpent

Serpent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Death on Scenic Drive

Death on Scenic Drive

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 5th Kind

The 5th Kind

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Myers: Absolute Evil

Michael Myers: Absolute Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Never Here

Never Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clash

Clash

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barracuda

Barracuda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Buzzard Hollow Beef

Buzzard Hollow Beef

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Blood: The Movie

Bad Blood: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ryde

Ryde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hollow One

The Hollow One

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Macabre

Macabre

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leila

Leila

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Radius

Radius

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Demons

Demons

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Laughing

Die Laughing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Lake

Crazy Lake

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
My Little Sister

My Little Sister

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Mortal Remains

Mortal Remains

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Horror

The Horror

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sightings

Sightings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry