Sort by

Chris has logged 46 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonny Boy

Sonny Boy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The American Nightmare

The American Nightmare

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Grim Prairie Tales

Grim Prairie Tales

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hit List

Hit List

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belief: The Possession of Janet Moses

Belief: The Possession of Janet Moses

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Inferno

Hotel Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Djinn

Djinn

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Leaf Blower Massacre

The Leaf Blower Massacre

2013
×
Edit this entry  
17
The Nail Gun Massacre

The Nail Gun Massacre

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pumpkinhead: Blood Feud

Pumpkinhead: Blood Feud

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Pumpkinhead: Ashes to Ashes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slice

Slice

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Blues

Baby Blues

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic

Magic

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bloody Reunion

Bloody Reunion

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hope

Hope

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Horde

The Horde

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry