• Nope

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Desperados

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Life Itself

    ★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½