RSS feed for Con
  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Send Me to the Clouds

    ★★½

  • Ne Zha

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★½

  • Dovlatov

    ★★

  • Hereditary

    ½

  • Legend of the Demon Cat

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • mother!

    ★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★

  • Lady Bird

    ½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Foxtrot

    ★★★

  • Loveless

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Claire's Camera

    ★★

  • The Square

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Yourself and Yours

    ★★½

  • Into the Inferno

    ★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★½

  • The Net

    ★★

  • Your Name.

    ★★½

  • Dog Eat Dog

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • After the Storm

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Crosscurrent

    ★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ½

  • Orogenesis

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★½

  • The Whispering Star

    ★½

  • In Jackson Heights

    ★★★★

  • Queen of the Desert

    ½

  • 11 Minutes

    ★½

  • Ken Loach's Star Wars

    ★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★½

  • Cosmos

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

  • Love & Peace

    ★★★★

  • The Exquisite Corpus

    ★★★★½

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★½

  • Dheepan

    ★★★

  • Love

    ★½