caroline has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry