Sort by

ch1 has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Jenkins Family Christmas

A Jenkins Family Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulse

Pulse

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry