RSS feed for ch1oe
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
½
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry