RSS feed for ch1oe
  • Waves

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Mrs Wilson

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • My Cousin Rachel

  • Beast

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Home Again

    ½

  • Honey Boy

    ★★★

  • National Theatre Live: Hedda Gabler

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pan

    ★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Beauty and the Beast