RSS feed for ch1oe
  • Room

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Secret Scripture

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Rushmore

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Tom at the Farm

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Ain't Them Bodies Saints

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★