• Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Flora & Ulysses

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Godmothered

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

    ★½

  • The F**k-It List

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★

  • The Mind, Explained

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★