Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mind, Explained

The Mind, Explained

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry