Sort by

Chase has logged 50 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Creeping Garden

The Creeping Garden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunter Gatherer

Hunter Gatherer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blood on the Mountain

Blood on the Mountain

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Valley Uprising

Valley Uprising

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
We are Twisted Fucking Sister!

We are Twisted Fucking Sister!

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★
Edit this entry  
14
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hadewijch

Hadewijch

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invictus

Invictus

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reality

Reality

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★
Edit this entry  
05
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Snapper

The Snapper

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Hollywood

Red Hollywood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★½
Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mend

The Mend

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Cousin Jules

Cousin Jules

1973
×
★★★
Edit this entry