RSS feed for Chad
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Another Year

Another Year

2010
×
Edit this entry  
08
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Edit this entry  
06
Suspicion

Suspicion

1941
×
Edit this entry  
05
The Burmese Harp

The Burmese Harp

1956
×
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
Edit this entry  
30
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
Edit this entry  
26
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Little Fish

Little Fish

×
Edit this entry  
20
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
14
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
Edit this entry  
30
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Edit this entry  
28
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
Edit this entry  
28
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
25
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

×
Edit this entry  
19
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
Edit this entry  
18
Little Fish

Little Fish

×
Edit this entry  
17
Long Weekend

Long Weekend

×
Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
15
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
Edit this entry  
12
Bananas

Bananas

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
Edit this entry  
09
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Edit this entry  
09
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
Edit this entry  
08
Spa Night

Spa Night

2016
×
Edit this entry  
06
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
Edit this entry