• Turning Red

    ★½

  • Dog

    ★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Redeeming Love

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Red Notice

    ★★★★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Silent Night

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★