Sort by

chadarcheese has logged 30 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★½
Read the review Edit this entry