Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Dune

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Tempest

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • A Private War

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½