Sort by

Chad has logged 47 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
CB4

CB4

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ironclad

Ironclad

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terms and Conditions May Apply

Terms and Conditions May Apply

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
We Are Legion: The Story of the Hacktivists

We Are Legion: The Story of the Hacktivists

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Road

The Road

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
The American

The American

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hackers

Hackers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry