RSS feed for Chad

Chad has logged 50 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry