Chad has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marshall

Marshall

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry