• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Death Rider in the House of Vampires

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • Caught in the Net

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Jesus Is King

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★