Sort by

chadsabourin has logged 48 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Island

The Island

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
God's Not Dead: We The People

God's Not Dead: We The People

2020
×
½
Read the review Edit this entry