• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Coolie No. 1

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • TFW No GF

    ½

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Don't Call Me Bigfoot

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Ultras

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½