Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Edit this entry  
15
First Blood

First Blood

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Edit this entry  
11
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★½
Edit this entry  
08
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Edit this entry  
13
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ascension

Ascension

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry