Sort by

David has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starchaser: The Legend of Orin

Starchaser: The Legend of Orin

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Street Kid

American Street Kid

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Howard

Howard

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sacred Journeys

Sacred Journeys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Valley of Shadows

Valley of Shadows

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cast No Shadow

Cast No Shadow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ordinary Magic

Ordinary Magic

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Age Out

Age Out

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King Jack

King Jack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Boy Called Dad

A Boy Called Dad

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry